Dřevostavby Biskup

DŘEVOSTAVBY

Úvod / Naše služby / Dřevostavby

Masivní dřevěné panely

Stavby z masivních dřevěných panelů stavíme s nadšením a považujeme je za hudbu budoucnosti. Splňují vše, co od nosné konstrukce potřebujeme – výborné statické vlastnosti (pevnost, únosnost), tvarovou stálost, dlouhou životnost. Navíc jde o čisté dřevo, které je krásné na pohled. Můžeme s nimi pracovat v interiéru jako s estetickým designovým prvkem. 

Pro naše stavby používáme masivní šroubované panely DEKPANEL, čímž se vyhýbáme dalšímu nešvaru pro stavební materiály tak typickému – přidanému lepidlu nebo jiným chemikáliím.

Panely jsou tvořeny třemi nebo pěti vrstvami vzájemně kolmých hoblovaných prken a propojeny vruty. Umožňují opravdu vysokou variabilitu řešení stavby, což uvolňuje ruce architektům a investorům. Na stavbu putují panely obrobeny CNC stroji v přesných rozměrech, s připravenými spoji, otvory a dalšími nezbytnými úpravami, což významně urychluje následnou montáž na staveništi.

Ostatní konstrukce

Výroba a montáž krovů, halových konstrukcí, atypické prvky dřevostaveb, …

Menší konstrukční celek lez sestavit mimo stavbu a dopravit v celku nejen po zemi.

Těžký skelet

Konstrukční systém těžkého dřevěného skeletu je další možností, jak nechat vyniknout krásu masivního dřeva. V kombinaci s velkou mírou zasklení vzniká neopakovatelný prostorový zážitek – stabilní a výrazná nosná konstrukce v kontrastu s lehkými skleněnými stěnami, které nás propojují s okolím domu. Každá taková stavba je krásný originál a mistrovské dílo.

Přečtěte si o dřevostavbách a jejich výhodách...

Dřevostavbou nazýváme objekt, jehož nosnou konstrukci tvoří dřevo nebo materiály na jeho bázi. My dáváme přednost dřevu v jeho nejpřirozenější podobě, proto v našem repertoáru najdete zejména stavby z masivních dřevěných panelů, případně stavby s nosnou konstrukcí zvanou těžký skelet.

Pomineme-li naši lásku ke dřevu, důvodů, proč si pro svůj nový domov zvolit právě dřevostavbu, je celá řada. V našich očích dřevostavby jako jediné splňují všechny předpoklady dobrého bydlení dnešní doby.

„Domy z přírodních materiálů jsou nádherné nejen na pohled. Je radost v nich pobývat, dotýkat se jich a cítit je, je potěšení v nich žít. Neváhejte navštívit některé z našich postavených domů.“

Ekologie – tohle posledních let tolik skloňované slovo na sebe nasbíralo mnoho různých významů. Ať už je ten skutečný obsah jakýkoli, pro nás znamená pouze jediné: stavět domy přirozeně začleněné do krajiny, respektující rytmus daného místa i jeho obyvatele. Domy, které umějí stárnout do krásy a jejichž materiály jsou přirozené, snadno obnovitelné a po skončení životnosti recyklovatelné nebo lehce rozložitelné.

„S radostí stavíme domy, které nezatěžují krajinu.”

Použité suroviny a prvky necestují stovky či tisíce kilometrů po světě, využíváme lokální produkci a maximum si vyrábíme ve vlastní dílně.

Dřevo je na rozdíl od většiny současných stavebních materiálů obnovitelná surovina. Každý Evropan má k dispozici 1 m3 dorůstající dřevní hmoty ročně. Každých 200 vteřin jsou naše lesy bohatší o tolik dřeva, kolik se spotřebuje na jeden dům. Proč tedy nevyužívat takový potenciál?

„Naplňuje nás stavět z krásného materiálu a současně přitom nevyčerpávat cenné a omezené přírodní zdroje.”

Dřevo během doby růstu navíc spotřebovává oxid uhličitý, který je v něm po celou dobu životnosti uložen, čímž značně ulehčuje životnímu prostředí.

Ekologie však není pouze o domech, které neškodí životnímu prostředí. Námi postavené budovy musí být natolik kvalitní a komfortní, aby z nich byly stavby nadčasové, fungující desítky let. Teprve pak lze hovořit o udržitelném způsobu stavění.

Žádné aktuální a prchavé trendy, krátkozraké úspory a investice do zdánlivě levných, avšak nekvalitních produktů.

Požadavky na dům a komfort, který má jeho uživateli poskytovat, jsou rok od roku vyšší. Nejmodernější konstrukční řešení a technologie, které využíváme, však umožňují reagovat na jakýkoli požadavek. Nemáme téměř žádná omezení, pouze přání klienta.

Dům z přírodních materiálů poskytuje nadstandardní komfortteplé povrchy, výborné a zdravé klima. Je uživatelsky velmi přátelskou stavbou s minimální nutností údržby. To vše lze navíc docílit za velmi nízké provozní náklady.

Jsme toho názoru, že není lepší investice, než je ta do zdraví. Je pro nás radost stavět domy, které zdraví člověka maximálně podporují. Jsme velmi nakloněni komplexním řešením za použití materiálů s co největším podílem přírodních složeknejnižšími hodnotami obsažených chemikálií a schopností zkvalitňovat vnitřní klima. Minimální negativní dopad na planetu je příjemným bonusem.

„Zdravý domov nelze vyčíslit penězi.”

Dřevo ve správných materiálových kombinacích má skvělé tepelně technické parametry, dokáže velmi pozitivně ovlivňovat vnitřní prostředí, pracovat s vlhkostí v interiérupropouštět vodní páry ven z objektu a bránit tak kondenzaci uvnitř stavby nebo na nevhodných místech v konstrukci, zkrátka skvěle zapadá do konceptu energeticky úsporného stavění.

Navíc při stejných tepelně technických parametrech stěn dosáhneme menší tloušťky a tím uspoříme cenou užitnou plochu objektu.

Dřevostavbou tedy můžeme získat dům, který je současně velmi výhodným spořením – měsíční výdaje jsou o mnoho tisíc korun níže, než je běžné.

 

Často při výběru domu a jeho ceně přemýšlíme, za jak dlouho se nám vložené finance vrátí. Zejména ty, které považujeme za jakýsi nadstandard (příkladem mohou být některé technologie nebo materiál navíc v případě energeticky úsporných domů). Již neuvažujeme nad tím, že investujeme nejen do svého komfortu, který budeme využívat doma každý den, ale také do našeho zdraví.

„Pořizujeme-li auto, řešíme komfort, funkčnost a technologie, nikoli návratnost. Proč je tomu v případě domu jinak?”

Rychlost výstavby

Čas jsou peníze. Naši klienti řeší v souvislosti se stavbou svého domu financování a spoustu dalších navazujících záležitostí, které vyžadují stěhování v určitou dobu. Zvládnout stavbu rychle a mít jistotu, že v určitém termínu bude dům dokončen, je k nezaplacení.

Postavit panelovou dřevostavbu je záležitost týdnů. Hrubá stavba může být hotová dokonce i v řádech dní. Ve výrobě připravené dílce se na pozemku zkompletují jako skládačka.

Do karet nám hraje také suchá forma výstavby. Pomineme-li stavbu základů a některých doplňkových konstrukcí (například podlah, které mohou být na mokré bázi), nemusíme řešit pauzy na tuhnutí a vysychání.

Jednou naprosto základní věcí, která se může řadit do kategorie negativ, je nutnost precizního provedení dřevostavby. Počínaje návrhem domu až po realizaci stavby. Levná a nekvalitně provedená dřevostavba se nám bohužel může vymstít více, nežli levný a nekvalitní zděný dům. Jsou to právě nejlevnější typové domy z nekvalitních materiálů a nepromyšleným konceptem, které kazí dřevostavbám dobré jméno.

Chcete na něco zeptat, nebo se dozvědět víc o našich dřevostavbách?