Dřevostavby Biskup

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Úvod / O nás / Nejčastější dotazy

Zde naleznete odpovědi na nejčastější dotazy, které si naši zákazníci pokládají…

Naše portfolio obsahuje všechny energetické standardy dřevostaveb od nízkoenergetických, přes pasivní až po nulové v konstrukčních systémech z ekologických dřevěných masivních panelů a těžkého skeletu. Vyrábíme a montujeme krovy, haly a dřevěné konstrukce. Jsme schopni vyhovět různorodým zakázkám od opracování prvků ze dřeva po kompletní realizace kompletních dřevostaveb různých funkcí.

Určitě ano. V rámci cyklu Dřevostavby všemi smysly zveme veřejnost k návštěvě našich dřevostaveb v různých stupních rozestavěnosti. Pro aktuální termíny můžete sledovat naše webové stránky nebo facebook akce @drevostavbavsemismysly. Účastníme se akce Dny pasivních domů, kterou pořádá Centrum pasivního domu, v rámci které můžete navštívit stavby, ale i již hotové domy a podebatovat s majiteli, jak se jim v jejich domě žije. Pokud nenajdete vhodný termín, kontaktujte nás a domluvíme individuální prohlídku.

Smysl má vždycky, ale ne vždycky je finančně efektivní. V úvahu se musí brát spousta aspektů. Podmínkou je pozemek, rekuperace, fotovoltaika, a optimalizovaný návrh. Zkušenosti a znalosti architekta jsou pro kvalitní dům zásadní a fáze studie má na cenu a kvality domu rozhodující vliv. Pasivní dům bez detailní přípravy, optimalizace a zkušenosti, úspěšně realizovat nelze! Pro úspěšnou realizaci je zásadní dobrá komunikace a porozumění mezi architektem, projektantem a realizační firmou. 

Kvalitní dům má vysoký potenciál pro kvalitní život. Ukazuje se, že pasivní domy jsou z mnoha stran vrcholem dnešní výstavby z pohledu kvality, komfortu bydlení. Stovky příkladů v ČR a tisíce realizovaných pasivních domů v zahraničí jednoznačně potvrzují vysoký standard bydlení v pasivních domech.

Ekonomická návratnost už je jen bonusem tohoto kvalitního bydlení, navíc v době dotace jsou vícenáklady vráceny v řádu několika let. 

Všechny domy, které jsme v roce 2020 postavili, byly pasivní. A to mluví za vše.

V našich očích dřevostavby jako jediné splňují všechny předpoklady zdravého bydlení dnešní doby.

Dřevo je na rozdíl od většiny současných stavebních materiálů obnovitelná surovina a my s radostí stavíme domy, které nezatěžují krajinu. Dům z přírodních materiálů poskytuje nadstandardní komfort: teplé povrchy, příjemné a zdravé klima. Je uživatelsky velmi přátelskou stavbou s minimální nutností údržby a s velmi nízkými provozními náklady.

Použité suroviny a prvky, které používáme, necestují stovky či tisíce kilometrů po světě, využíváme lokální produkci a maximum si vyrábíme ve vlastní dílně.

Výstavba dřevostavby je rychlá, hrubá stavba je hotová za pár dnů. Systém suché výstavby nevyžaduje žádné technologické přestávky a nezávisí na ročním období.

Během naší dlouholeté praxe jsme nasbírali spousty zkušeností a díky nim realizujeme i složité a unikátní projekty.

Nezáleží na tom, zda máte nebo nemáte projekt. V případě vlastního projektu ho dotáhneme do realizační podoby, v případě absence projektu vás propojíme se zkušenými architekty, se kterými úzce spolupracujeme. 

Kompletní příprava výroby a vlastní výroba se provádí v našich halách na CNC obráběcích centrech, na které navazuje plynule montáž našimi zaměstnanci.

Práci nikam nedelegujeme. Všechny stavby jsou vyrobeny v naší továrně našimi zaměstnanci. Poskytujeme pracovní místa zdejším lidem a podporujeme tak lokální ekonomiku. Dveře naší dílny jsou vždy otevřeny pro ty, kdo mají zájem nahlédnout do zákulisí. 

Používáme ověřené a certifikované stavební systémy, inspirujeme se v zahraničí a s radostí tvoříme v souladu s principy udržitelného života a ochrany přírody.

Pokud již máte pozemek, potřebujeme dostatečně širokou příjezdovou cestu pro odvozní soupravu s hydraulickou rukou.

Kontaktujte nás telefonicky nebo e-mailem. Jako první krok vám zašleme všetečné dotazy, které nám pomohou v další komunikaci. Poté si smluvíme schůzku, upřesníme si vaše požadavky, podíváme se na finance a probereme vaše dotazy. 

Pokud upřednostňujete rovnou přímý kontakt, stačí si hned domluvit schůzku. 

Stojíte-li na začátku a tvorba projektové dokumentace vás teprve čeká, spojíme se s našimi ověřenými architekty, kteří jsou nepostradatelnými partnery a pomohou vám projít celým procesem s lehkostí. Návrh každé stavby pilujeme v šikovných programech, které nám pomáhají objekt doladit do nejmenších detailů. V programu 3D-CAD CAM vytváříme podrobný 3D model, kde vidíme veškeré souvislosti a které s vámi sdílíme, pokud máte zájem. Jedině tak dokážeme prověřit fungování stavby jako celku. Můžete nám samozřejmě kdykoli „nakouknout přes rameno” a zjistit, jak bude váš nový dům vypadat. Rádi jej předvedeme z jakékoli perspektivy. V průběhu těchto příprav také seznamujeme s postupy, které budou následovat během realizace. Samozřejmostí je prohlídka vybraných staveb, kde vidíte navrhované prvky v reálném provedení.

Na konci vás seznámíme s realizací, připravíme podrobný timing a můžeme začít.

Jedná se o individuální dřevostavby a tyto stavby se kalkulují přesně dle požadavků a přání klientů, tedy na pohled identické stavby mohou mít různé ceny, pak by uvedená cena byla zavádějící. Pokud nám sdělíte Vaši představu o domě, tak vám rádi zpracujeme nabídku přímo pro vás. Ceny staveb nezveřejňujeme, chráníme tím soukromí majitelů.

Nenašli jste zde odpověď na svou otázku? Nebo se nás chcete na něco zeptat?